600-кіловатний повітряний змій Google Makani запустять вже у квітні

повітряний змій, Google Makani, google, технології, наука
Вчора на закритті конференції South by Southwest Interactive виступив Астро Теллер, беззмінний керівник науково-дослідної лабораторії Google X. Серед іншого, він розповів останні новини унікального проекту повітряних зміїв Google Makani.

Комп'ютерний змій-аероплан швидко літає по колу на великій висоті і генерує потік електроенергії з восьми турбін. Вітер нагорі набагато сильніше , так що змій, теоретично, набагато ефективніше вітряка стандартної конструкції. За багатьма параметрами повітряні змії переважніше звичайних вітряків: вони мобільні, а для запуску не потрібне будівництво споруди в 200-400 тонн, як у вітряків, не виникає проблем вібрації та ін.
600-кіловатний повітряний змій Google Makani запустять вже у квітні
Двигуни подібного типу описані в науковій статті якогось Майлза Лойда (Miles Loyd) ще в 70-і роки, але тільки зараз хтось реалізував цю концепцію.
600-кіловатний повітряний змій Google Makani запустять вже у квітні
Google вкладала гроші в стартап Makani з моменту його заснування в 2006 році, а в 2013 році і зовсім купила цю компанію. Два роки тому успішно пройшла випробування експериментальна модель літаючого вітряка M30, потужністю в 30 кіловат при розмаху крила 8 метрів.

Зараз настав час для нових випробувань. У квітні 2015 відбудеться запуск нової моделі M600 - потужністю 600 кіловат, з розмахом крила 25,6 м, висотою польоту 250 метрів (це центр кола, описуваного в повітрі), довжиною троса 450 м.

Один такий змій повністю забезпечить енергією маленьке село на 60 будинків або один багатоквартирний будинок у місті. З приводу старої 8-метрової версії Астро Теллер сказав, що за два роки ретельних випробувань не сталося жодної аварії, хоча для тестів вибирали самі дикі місця, де швидкість досягає 35 м/c, а напрямок вітру змінюється на 90° протягом кількох секунд. Але так і не вдалося домогтися бажаного збою.

Чому бажаного? Та тому що Ларрі Пейдж поставив мету дочекатися п'яти аварій і усунути їх причини, перш ніж переходити до наступної фази, так що хлопці погано виконали завдання.
Ремонт квартир в Черкассах