Я шепотіла «Я люблю тебе». Знову і знову

париж, теракт, звернення
Героїнею інтернету в ці вихідні стала Ізобель бодер (Isobel Bowdery), 22-річна дівчина, яка вижила після нападу терористів на концертний зал «Батаклан». У своєму фейсбуці вона опублікувала звернення до всіх, хто допоміг їй пережити те, що трапилося, і до всіх, хто загинув.
Я шепотіла «Я люблю тебе». Знову і знову
До листа Ізобель доклала фото закривавленої блузки, яка була на ній в той вечір. За добу її звернення розлетілося по соціальній мережі і привернуло увагу деяких великих інтернет-ЗМІ.
Я шепотіла «Я люблю тебе». Знову і знову
«Ви не думаєте, що таке може трапитися з вами. Це був просто концерт п'ятничним вечором. Атмосфера була така щаслива, все танцювали і посміхалися, а коли якісь люди пройшли через парадний вхід і відкрили стрілянину, ми по наївності повірили, що це частина шоу.

Це був не просто теракт, це була бійня. Десятки людей були розстріляні прямо біля мене. Підлогу залило кров'ю. Крики дорослих чоловіків, які тримали тіла своїх подруг, заповнили невеликий зал. Майбутнє знищено, сім'ї зруйновані. За одну мить.

Перелякана і самотня, я протягом години прикидалася мертвою, лежачи там серед людей, які бачили своїх нерухомих близьких. Затамувавши подих, намагаючись не рухатися і не плакати - не даючи цим людям побачити страх, як вони того жадали.

Мені неймовірно пощастило вижити. Але багато хто цього не зуміли. Люди, які були там з тих же причин, що і я - щоб отримати задоволення від п'ятничного вечора.

Світ жорстокий. Подія підкреслює порочність людства, і образи тих людей, що напали на нас, як стерв'ятники, будуть переслідувати мене до кінця життя. Те, як вони розстрілювали людей на майданчику, в центрі якого я перебувала. Це було нереально. Я чекала, що в будь-який момент хтось скаже, що це просто кошмар.

Залишившись в живих після цього жаху, я можу пролити світло на героїв. Розповісти про чоловіка, що заспокоював мене і закрив собою, поки я плакала. Про пару, чиї останні слова любові змусили мене продовжувати вірити в хороше в людях. Про поліцейських, які врятували сотні людей, про тих незнайомців, які втішали мене протягом 45 хвилин, коли я вірила, що мій коханий загинув. Про людину, яку я прийняла за свого хлопця, і яка сказала, що все буде добре, коли я зрозуміла, що помилилася. Про жінку, яка відкрила двері для тих хто залишилися в живих, і про свого друга, який запропонував мені притулок і купив мені новий одяг взамін перемазаного кров'ю. Про всіх, хто написав слова підтримки - ви змушуєте мене повірити, що у цього світу є майбутнє. Це не повинно повторитися.

І головне - про тих 80 людей, які були вбиті в тому місці, яким не так пощастило, як мені, і які не змогли прокинутися сьогодні. Про весь біль, який переживають їхні друзі та сім'ї. Мені дуже шкода. Немає нічого, що могло б полегшити цей біль.

Я була там під час їх останніх зітхань і вірила, що скоро приєднаюсь до них. І я можу заприсягтися, що їх останні думки були не про тварин, які влаштували все це. Вони думали про людей, яких любили.

Лежачи в крові незнайомців в очікуванні кулі, яка обірве моє 22-річне життя, я представляла кожну людину, яку коли-небудь любила, і шепотіла: "Я люблю тебе". Знову і знову. Думала про найяскравіші моменти в житті. Хотіла, щоб люди знали, наскільки вони дорогі мені, і незалежно від того, що станеться зі мною, вірили в прекрасне і не давали злу перемогти.

Минулої ночі життя багатьох людей змінилися назавжди, і ми повинні стати краще. Прожити життя, про яке мріяли невинні жертви цієї трагедії. Спочивайте з миром, ангели. Ви ніколи не будете забуті».

Коментарів 3

 1. Анонім
  Анонім 15 листопада 2015 21:21
  ...
 2. Анонім
  Анонім 16 листопада 2015 13:41
  мені дуже шкода, що ця юна дівчина на власні очі побачила весь той жах, її життя назавжди поділене на "ДО" і "Після"...
  Однак, її пощастило вижити, і це велика заслуга перед Богом!
 3. Анонім
  Анонім 17 листопада 2015 00:04
  Пропоную Франції амністувати терористів і надати їм статус народної поліції, а чуть не забув я виражаю сильну стурбованість
Ремонт квартир в Черкассах