Ойцовський парк

Польща, Ойцовський парк, природа, краса
Ойцовський національний парк - парк на півдні Польщі. Розташований в Краківському повіті Малопольського воєводства, приблизно в 16 км на північ від Кракова, на Краківсько-Ченстоховської височини.
Ойцовський паркНеповторним куточком природи називають у Польщі Ойцовський парк, що розташовується неподалік від Кракова. І нехай він в порівнянні з іншими національними парками і заповідниками не може похвалитися величезними розмірами, але зате він вабить до себе неймовірною красою, яку створюють зелені ліси, немов килим покривають химерні форми скельних рельєфів, а також сотні печер і неймовірної краси панорама річки Прондік.
Ойцовський парк
Фантастичну картинку створюють вапнякові скелі, про які тут складаються легенди. Справжнім символом цього природного куточка можна назвати «Палицю Геркулеса» - величезну двадцатипятиметрову колону, верхівка якої помітно ширше її нижня частина.
Ойцовський парк
Ойцовський парк
Окремої уваги в Ойцовському парку заслуговують печери, кожна з яких відрізняється глибиною і протяжністю. У цьому підземному царстві облаштували собі житло близько п'ятнадцяти видів кажанів. Інтерес до цих об'єктів, але вже професійний, проявляють археологи, які в цих місцях постійно здійснюють розкопки.
Ойцовський парк
Ойцовський парк
Найкрасивішою і найпопулярнішою серед туристів вважається печера Рай, в якій крім фантастичних скульптур із сталактитів, колон сталагмітів і підземного озера, що, в принципі, зустрічається в багатьох печерах, можна побачити, якщо пощастить, навіть останки мамонта або кам'яне знаряддя, що належало ще неандертальцям.
Ойцовський парк
Чарівної краси, особливо восени, коли листя стають різнобарвними, надають парку дерева, серед яких домінують буки і клени. У цей час року якось по-особливому виглядають і два замки, що знаходяться на території парку. От тільки якщо перший - Пєскова Скала має задовільний стан, то від другого - Ойцовського залишилися, практично, одні руїни.
Ойцовський парк
Ойцовський парк
Ойцовський парк
Туристам, що бажають насолодитися чудесами природи Ойцовського парку, можуть бути запропоновані як піші, так і велосипедні маршрути, що в кожному разі подарує неповторні враження та чудовий відпочинок. Більше дізнатися про природу цього краю, його історії та археологічних знахідках можна в музеї ім. Шафера, який також є пам'яткою Ойцовського парку.
Ремонт квартир в Черкассах