Торгові марки, які стали загальними назвами

торгові марки, цікаве, історія
Часто товарний знак стає загальною назвою в тому випадку, якщо продукт вийшов на ринок вперше і ще не має певної назви. Іноді назви іноземних товарів стають загальними в нашій мові, так як просто не мають мовних аналогів.

Фломастери
Торгові марки, які стали загальними назвами
17 березня 1960 в Японії марка Flo-master вперше випустила на ринок відомі зараз у всьому світі фломастери. А перші прототипи фломастерів з'явилися в Японії ще в 1942 році, і винайшов цей пристрій Юкіо Хорі.Він виготовив інструмент для письма, який писав за допомогою фарби, яка стікала із спеціального резервуара до наконечника. Наконечник цей складався з пористого матеріалу, зазвичай для його виготовлення використовувався нейлон. Німецька фірма Edding вперше привезла цей товар з Японії в 1960 році. Цікаво, що англійська назва фломастера - felt-tip pen, а країни пострадянського простору широко використовують слово «фломастер». Існує кілька версій походження цього слова: перша - від торгової марки Flo-master, яка вперше випустила цей продукт. За другою версією, назва інструменту для письма походить від іншої торгової марки - Flowmaster, яка випускала чорнило.


Унітаз
Торгові марки, які стали загальними назвами
Унітаз - це пристосування відоме у нас з кінця XIX століття. У 1773 році англієць Томас Креппер винайшов спеціальний пристрій, який дозволяв дозувати злив води, і саме тоді туалет набув вигляду, схожий з сучасним.

Пізніше, в 1851 році, його тезка Томас Твайфорд запатентував свій винахід, що нагадує нинішній унітаз. Існує дві версії походження слова «унітаз». Перша з них вказує на те, що в 1883 році Томас Твайфорд зміг поліпшити винахід Креппера, він зробив його цільним, а як матеріал для виготовлення використовував фаянс.

Він назвав свій виріб Unitas, тобто «єдність» (тому модель була цілісною), і представив цей винахід на Лондонській міжнародній виставці охорони здоров'я, отримавши золоту медаль. Також існує версія походження слова від назви іспанської фірми UNITAS, яка займалася електричним забезпеченням країни, а заодно з 1909 року стала випускати і унітази. Ця фірма поставляла ці вироби до Європи і Росії - так назва торгової марки стала загальної. Саме ця версія походження слова «унітаз» вказується і в словнику Ушакова.

Метро
Торгові марки, які стали загальними назвами
Метрополітен. Ця назва прийнята в багатьох країнах світу. Але також вона пішла від назви торгової марки. Перша підземна залізниця була побудована в 1863 році компанією Metropolitan Railway, що буквально означало «столична залізниця». Цікаво, що в самій Англії це слово не набуло загального значення, а для позначення метро використовується слово underground, тобто «підземка».

Загальне значення вперше з'явилося в Парижі, так як паризька компанія, яка займалася будівництвом залізниць, також мала в назві слово metropolitain, що означало «столичний». Поступово це слово скоротилося до «метро» і поширилося по Франції, а потім і у всіх державах Європи, в тому числі і в Україні.

Джип
Торгові марки, які стали загальними назвами
Джип - зараз це слово вживається для загального позначення легкових або напіввантажних позашляховиків. Але саме слово спочатку було торговою маркою. У 1936 році придбав популярність персонаж коміксів Юджин Джип, він являв собою незвичайного. Ім'я набуло популярності і стало використовуватися для позначення великої і такої ж безглуздої людини, ця ж назва використовувалася для позначення техніки. У той же рік Halliburton company дала назву «Джип» новому цивільному всюдиходу. Після чого слово «Джип» стало повсюдно вживатися для позначення подібного типу автомобілів.

Власник торгової марки Jeep, Group LLC, наполягає на тому, щоб подібні автомобілі називали «позашляховиками», але слово «джип» вже занадто сильно увійшло в багато мов світу.

Ескімо
Торгові марки, які стали загальними назвами
Ескімо - це ласощі що зараз відомі у всьому світі і мають практично однакову назву і вимову. Офіційно вважається, що цей десерт був винайдений в 1920 році компанією Gervais, відомої зараз як Danon. Однак версій походження як самого ескімо, так і слова «ескімо» декілька.

Перша з версій приписує створення ескімо данцеві Крістіану Кенту, який одного разу випадково облив брикет морозива шоколадною глазур'ю і назвав своє творіння eskimo pie - «пиріжок ескімоса». За другою версією, рецепт в 1919 році розробив американець Християн Нельсон і також назвав його eskimo pai, і в 1922 році він запатентував свій винахід.

Сучасний вигляд ескімо придбало тільки в 1934 році, коли компанія Gervais стала випускати його з паличкою. Брикет на паличці також називався Eskimo pie - назва прижилася і стало використовуватися для назви самого десерту, пізніше скоротившись до сучасного «ескімо».

Памперси
Торгові марки, які стали загальними назвами
Напевно, мало хто зараз використовують слово «підгузник», набагато частіше ми називаємо це засіб дитячої гігієни "памперс", навіть не замислюючись про те, що колись це було просто назвою торгової марки.

У 1961 році компанія Procter & Gamble вперше випустила підгузники, які володіли спеціальним вологопоглинаючим шаром. Винайшов їх Віктор Милз, що працював технологом компанії. Доглядаючи за трьома онуками, він вирішив, що прання пелюшок дуже втомлює, і підгузники повинні стати одноразовими. Пізніше, під цим же брендом стали випускатися вологі серветки для догляду за шкірою дитини. Саме слово pampers перекладається з англійської як «пелюшки», а слово pamper - як «балувати». Вважається, що саме від слова «балувати» і відбулося сучасне слово "памперс". Однак зараз памперсами називаються всі одноразові підгузники, а не тільки продукція компанії Procter & Gamble.

Ксерокс
Торгові марки, які стали загальними назвами
Ксерокс, відксерити і ксерити - зараз слово «ксерокс» настільки добре прижилося в нашій мові, що навіть стало видозмінюватися. Сама ж назва «ксерокс» пішла від назви торгової марки. У 1947 році корпорація Xerox придбала патент на виготовлення копіювального пристрою, який винайшов Честер Карлсон. Сам пристрій Честер запропонував назвати Xerox від процесу ксерокопіювання: xerography, що буквально в перекладі з грецького означало «пишучий сухо».

Апарати, які виробляла компанія Xerox, були значно кращої якості, ніж всі інші, і саме тому витіснили інші торгові марки. Через домінування компанії на ринку подібних пристроїв бренд перетворився в ім'я загальне. В Англії назва не прижилася. А ось українська мова, в якій ксерокси називалися «ксероксами» ще з часів першої появи в СРСР (у 1970-ті роки), занадто добре освоїла назву бренду, перетворивши його в ім'я загальне.
Ремонт квартир в Черкассах